Piłka nożna to jedna z najbardziej popularnych gier zespołowych na całym świecie. To właśnie w piłkę nożną z zaangażowaniem grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. By rozegranie meczu było możliwe, potrzebne jest nie tylko boisko oraz piłka, ale teżbramki piłkarskie. Jak dobrać odpowiedni rozmiar bramek piłkarskich?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki uzależnione są od rodzaju boiska, na którym ma zostać rozegrany mecz. Największe produkowane bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wtedy, kiedy mecz będzie rozgrywany na pełnowymiarowym boisku. Orliki cieszące się popularnością wśród dzieciaków w różnym wieku do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie są trochę mniejsze: 2 metry wysokości i 5 metrów szerokości. W przypadku gry w futsal bramki mają jeszcze mniejszy rozmiar. Mają jedynie 3 metry szerokości i 2 metry wysokości.

Kupując bramki piłkarskie, należy pamiętać, że rozmiar to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Dobra bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha jest silnie związana z bezpieczeństwem zawodników.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.